Archív

EkoKvíz – celoslovenský vedomostný online kvíz o environmentálnych témach je tu pre vás už o mesiac!

Občianske združenie Edukácia@Internet reaguje na akútnu potrebu zvýšiť všeobecný prehľad o environmentálnych témach a cieľoch udržateľného rozvoja, ktoré stanovila OSN v roku 2015, u Slovákov a najmä medzi slovenskou mládežou. Ich odpoveďou je EkoKvíz, vďaka ktorému budú Slováci bezplatne a hravou formou môcť získať potrebné vedomosti o environmentálnych témach, ako aj nástrahách súčasnej klimatickej krízy a možnostiach zmiernenia ich negatívneho dopadu. Kvíz bude prebiehať každý deň počas jedného mesiaca od 22.4. (Deň Zeme) do 21.5.2021 a je primárne určený študentom stredných a vysokých škôl na celom Slovensku, no taktiež aj každému, kto sa o tieto témy zaujíma.

Začiatok kvízu je naplánovaný symbolicky na Deň Zeme (22.4.), pričom kvíz bude možné hrať priamo na webovej stránke ekokviz.eu alebo prostredníctvom mobilnej aplikácie. Tvorcovia kvízu nechcú hráčov odradiť, ale motivovať k zodpovednému správaniu, preto tých najšikovnejších hráčov s najvyšším počtom bodov odmenia hodnotnými cenami, ktoré budú hlavne ekologické, lokálne a udržateľné, ako napríklad napríklad renovovaný notebook v hodnote 500 EUR od techsavers, knihy o ekológii od neziskovej organizácie Znepokojené matky a vydavateľstva PRO, či batohy s recyklovanými kancelárskymi pomôckami od Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku.

Záštitu nad EkoKvízom prevzala Slovenská komisia pre UNESCO, vedúci Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku Ladislav Miko, poslanci Európskeho parlamentu Michal Wiezik, Vladimír Bilčík a Martin Hojsík, a ambasádorkami EkoKvízu sa stali známe influencerky Nikoleta Kováčová (Surová Dcérka), Katarína Peterová (Ekoistky) a Petra Slezáková (Zero Waste Slovakia).

Kvíz bude spustený o mesiac, no do tej doby ho môžete podporiť tým, že dáte lajk na jeho stránku na Facebooku (https://www.facebook.com/EkoKviz.eu) a Instagrame (https://www.instagram.com/ekokviz.eu/), a poviete o ňom svojim známym. EkoKvíz je úplna novinka s veľmi dôležitou misiou, preto budú organizátori len radi, ak sa o ňom čo najviac ľudí dozvie a zapojí.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *