Archív

3. ročník Projekt je zmena v Banskobystrickom kraji

IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže v spolupráci s lektorkami neformálneho vzdelávania Gabrielou Seleckou a Zlatou Trubanovou rozbehla 3. ročník Projekt je zmena v BB kraji.  Mladých ľudí s dobrými  nápadmi, ktoré reagujú na potreby komunity, regionálneho rozvoja, zachovávania kultúrno-historického dedičstva a ochranu životného prostredia finančne podporuje aj v roku 2021 Banskobystrický samosprávny kraj, za čo ďakujeme.

Posledný marcový víkend sa do akreditovaného vzdelávacie programu pustila prvá skupina mladých ľudí, ktorí si zostavili svoje projekty. Držme im palce, aby ich v lete zrealizovali a 7 km Hrona bolo čistejších, krajších a bezpečnejších pre ľudí aj pre živočíchy, pribudli riadené ohniská a smerovníky v prírodnej lokalite na Urpíne v Banskej Bystrici, spropagovalo sa kováčske remeslo v prepojení na recyklovateľnosť materiálu, ďalej, aby ste sa mohli prejsť po novom náučno-turistickom chodníku s vybranou tematikou z 1. svetovej vojny v Tisovci, a tiež, aby ste si bezpečnejšie a rôznorodejšie mohli užiť pobyt v prírode pri známom jazierku nad Banskou Bystricou. Sú odhodlaní a sú aj veselí. V dnešnej dobe skvelá kombinácia, zvlášť u mladých ľudí. Zostávajte teraz doma…keď to okolnosti bezpečne a zdravo umožnia, príďte si potom do Banskobystrického kraja užiť, čo mladí v lete vytvoria.

Projekt je zmena nie je len o projektoch, peniazoch, zážitkoch, je to aj o rozvoji občianstva a solidarity. IUVENTA plánuje otvoriť ďalšie dve vzdelávajúce sa skupiny. Pre viac informácií a prihlášku kontaktujte regionálnu koordinátorku: darina.diosiova@iuventa.sk

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *