Archív

IUVENTA pokračuje v úspešnej ponuke otvorených webinárov aj v decembri

Program IUVENTY – Slovenského inštitútu mládeže je tvorený v troch hlavných tematických líniách. Keďže hlavnou oblasťou pôsobnosti inštitúcie je podpora práce s mládežou, sústredili sme sa na témy, ktoré zvyšujú vedomosti a zručnosti pracovníkov s mládežou. Môžu sa napríklad naučiť, ako lepšie komunikovať s deťmi a mladými ľuďmi, poskytovať spätnú väzbu, ako ich motivovať, odhaľovať a podporovať ich potenciál.

Dôležitou oblasťou je aj podpora fungovania detských a mládežníckych organizácií a ďalších subjektov, ktoré s deťmi a mladými ľuďmi pracujú. Preto sme sa pozreli na to, ako si nastaviť spoluprácu medzi pracovníkmi a dobrovoľníkmi v online priestore, či ako v týchto zmenených podmienkach zabezpečiť chod organizácie aj na diaľku. Keďže táto doba je náročná aj na psychiku, neopomenuli sme tému zvládania stresu, prevencie vyhorenia a udržiavania dobrej duševnej pohody.

Špecifickú oblasť záujmu tvoria samotní mladí ľudia. Pre nich IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže pripravil rôznorodý program. Jeho cieľom je ukázať mladým ľuďom ako byť tvorivými, aktívnymi a čo môžu robiť mimo monitorov počítačov po celom dni strávenom na dištančnom vzdelávaní. Mladí ľudia tak dostali návody na výrobu rozličných výrobkov, mohli zdravo piecť, spoznali aktivity na zlepšenie životného prostredia, vzdelávali sa o možných nástrahách internetu a učili sa kriticky pracovať s informáciami. Pre podporu zdravého pohybu v domáckych podmienkach vznikol „HOME CHALLENGE – sharuj, lajkuj, cvič!“, ktorý predstavuje cviky pre celé telo v priestore domácnosti a s pomôckami, ktoré má bežne každý doma.

„Naše online podujatia si okamžite získali svoju obľúbenosť. Vidíme to nielen v počtoch ich sledovanosti, ale aj v množstve pozitívnych komentárov, správ, či výrazne vyššieho počtu návštevnosti našich sociálnych sietí“, hovorí Mgr. Peter Lenčo. PhD., generálny riaditeľ Iuventy. „Preto v našej pestrej a bohatej programovej ponuke pokračujeme aj v mesiaci december,“ dodáva.

Podujatia prebiehajú denne, zvyčajne o 16:00 s ponukou pre mladých ľudí a o 18:00 s ponukou pre pracovníkov s mládežou a mládežnícke organizácie. Je možné ich sledovať na Facebookovej stránke IUVENTY – Slovenského inštitútu mládeže, kde sú priebežne zverejnené pozvánky na podujatia a vždy na začiatku týždňa ucelený prehľad programu. Vo video archíve je možné pozrieť si dané podujatia spätne a preto nikomu žiadne z nich neujde.

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *