Archív

Vyrastáme s Erasmom+

V rámci kampane Erasmusdays realizovala naša regionálna koordinátorka pre Trenčiansky kraj – Dana Gavalierová v spolupráci s OZ Silnejší slabším podujatie s názvom Vyrastáme s Erasmom+, ktorého cieľom bolo priblížiť mladým ľuďom možnosti mládežníckych výmen.

16.10.2020 sme sa online spojili so žiakmi 8. a 9. ročníka Základnej školy s materskou školou Ľudovíta Vladimíra Riznera v Bošáci. V úvode  bola žiakom predstavená Iuventa, program Erasmus+ a hlavne mládežnícke výmeny.

V druhej časti rozprávali zástupcovia OZ Silnejší slabším svoje skúsenosti z mládežníckych výmen a svoje rozprávanie doplnili videami.

V tretej časti bol pre žiakov pripravený kvíz, no pravdepodobne pre zlé počasie to internet nedal. Kvíz sme preto aspoň zaslali emailom pani riaditeľke, ktorá si ho prešla so žiakmi bez našej pomoci. Žiaci súťažili v tímoch a kto pozorne predtým počúval, vedel správne odpovedať 🙂

Súčasťou podujatia bola aj výstava fotografií z mládežníckych výmen, ktorá niekoľko dní sprevádzala žiakov na schodisku. S podujatím sme sa zamerali práve na vidiecku mládež, ktorá má oproti tej mestskej menšie možnosti sa realizovať vo voľnom čase a priebeh tohto podujatia nám ukázal, že je znevýhodnená aj v rámci prístupu ku online podujatiam. Preto, keď sa situácia s COVIDom ukľudní a opatrenia to budú umožňovať – radi sa stretneme s mladými ľuďmi osobne a vynahradíme im to.

Ďakujeme všetkým za ich energiu a čas, ktoré tomu venovali.

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *