ArchívUncategorized

Konferencia European Academy on Youth Work

Na inšpiratívnej konferencii „European Academy of Youth Work (EAYW)“ v Slovinsku reprezentovali záujmy IUVENTY – Slovenského inštitútu mládeže a Národnej agentúry Erasmus+ traja zástupcovia Odporu podpory práce s mládežou.

V malebnom meste Kranjska Gora pod Julskymi Alpami sa v termíne 21. – 24. mája 2019 stretlo 170 pracovníkov s mládežou, expertov, výskumníkov, lektorov a zástupcov EÚ inštitúcií z celej Európy.

 

Hlavná myšlienka, ktorá stála za vznikom tejto iniciatívy, bola snaha vytvoriť platformu na pravidelnú reflexiu aktuálnych európskych tém v oblasti práce s mládežou, výmenu osvedčených postupov, nástrojov a šírenie informácií. Nosnými témami prvej Akadémie boli inovácie, aktuálne trendy a rozvoj práce s mládežou.

Štyri dni podujatia boli nabité prednáškami, workshopmi, diskusiami a ozvláštnené inovatívnymi aplikáciami, vďaka ktorým bola konferencia interaktívnejšia. Z Akadémie sme si okrem reálnych publikácií odniesli mnoho informácií, inšpirácií a kontaktov pre ďalšiu spoluprácu.

V prezentácii (stiahnuť prezentáciu 61,8 MB) sú uvedené konkrétne výstupy z workshopov a odkazy na webové stránky a aplikácie využiteľné pre skvalitnenie a zjednodušenie práce s mládežou na Slovensku.

Viac informácií, fotografií, rozhovorov a videí nájdete na: https://www.facebook.com/EAoYW/ a https://www.eayw.net/

 

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *