Archívparticipácia

Participácia: stretnutie aktérov mládežníckej politiky

V Krajskej knižnici v Žiline sa 28.1.2019 pod taktovkou IUVENTY – Slovenského inštitútu mládeže konalo celoslovenské stretnutie aktérov mládežníckej politiky v oblasti participácie. Na podujatí sa stretli zástupcovia mestských mládežníckych parlamentov, krajských stredoškolských parlamentov, krajských rád mládeže a pracovníci s mládežou z miest a rôznych organizácií tretieho sektora, ktoré sa vo svojej činnosti venujú podpore participácie mládeže na živote v komunite.

Cieľom stretnutia bolo najmä prepojenie jednotlivých aktérov a vzájomná výmena ich skúseností z realizácie úspešných projektov a aktivít. Na stretnutí účastníci vytvorili portfólio organizácií – ponuku aktivít na podporu participácie v jednotlivých krajoch, zoznam aktuálnej ponuky participácie pre rok 2019 a zároveň definovali svoje potreby pre rozvoj a zvýšenie kvality práce s mládežou v oblasti participácie.

 

Ak je aj Vám téma participácie blízka a chcete informovať alebo byť informovaný o tom, čo sa na Slovensku v tejto oblasti deje, pridajte sa k nám na Facebooku.

V prípade, že realizujete aktivity alebo projekty na podporu participácie mládeže, ktoré by ste chceli dostať do povedomia verejnosti, dajte nám o nich vedieť prostredníctvom tohto formulára.

Aktuálna ponuka aktivít v oblasti participácie.

Prehľad aktivít prijímateľov dotácie v programe HLAS mladých na rok 2019.

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *