Uncategorized

70% školákov na Slovensku vo veku 11 rokov nemá ani 1 hodinu pohybu denne?!

Vedeli ste, že až 70% školákov na Slovensku  vo veku 11 rokov nemá ani 1 hodinu pohybu denne?! Že každý tretí školák trpí obezitou?! Že dvaja z troch školákov nemajú fyzickú kondíciu?!

Aké následky  môžu mať tieto zistenia v budúcnosti na túto generáciu detí a mládeže?! Čo môžu robiť v tomto smere učitelia či školy? Aké prostredie by mali vytvárať samosprávy?

Odpovede na všetky tieto otázky a aktuálne výzvy dnešnej Generácie Z, založené na vedecko-výskumných zisteniach štúdie HBSC na Slovensku, sme v spolupráci  s referátom mesta Košice, Community Health Research Network a Do Fénix hľadali na interaktívnom vzdelávacom workshope s názvom  Zdravie a zdravý životný štýl – Generácia Z, ktorý sa konal dňa  11.10.2019 sa v priestoroch Regionálneho centra mládeže v Košiciach.  Odbornými garantkami wokrhsopu boli Dr. Jaroslava Kopčáková a Mgr. Viktória Karychenskaja.

Viac informácií o aktuálnych zisteniach HBSC – Medzinárodnej štúdii o zdraví a so zdravím súvisiacom správaní 11-, 13- a 15-ročných školákov, prezentácie, infografiky nájdete na https://hbscslovakia.com

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *